מניעת גניבת פוקוס בחלונות, ומוזיקה איכותית לילדים

נכתב ב-21 במאי 2008, 11:16 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

5

1. מכירים את זה שאתם באמצע לכתוב משהו בלי להסתכל על המסך ואז נפתח איזה חלון ותופס את הפוקוס וחצי ממה שכתבתם "נעלם" לתוכו? אז חשבתי על זה – אם אפשר לכתוב משהו ש"ישהה" את העברת הפוקוס עד שהעכבר מוזז (כי בד"כ כשמזיזים את העכבר מסתכלים על המסך), זה ימנע את זה! מי מתנדב ליישם?

2. זה חזק: פעוטות שומעים קווין. הנה כמה קטעים לדוגמא (מכאן):

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

ויש עוד כאלה, למשל של כוורת.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

מצד שני, זה מרגיש לי קצת כמו ביצועי MIDI זולים של שירים גאוניים, במקום פשוט להשמיע את המקור, ולגרום לילד שלך להעריך אותו ולא חיקוי זול שלו. אבל הרעיון עדיין נחמד. אולי לא לטעמי, אבל נחמד.

תגובות (5)

יש שגיאות במגנינות, וכוורת קשה להעריך בלי הקשר של טקסט למוסיקה. אני מאמין בגישה של להשמיע לתינוקות את המקור, שום דבר לא כזה "קשה" לשמיעה, ולא צריך לכוון את תשומת לב הילד שלך דווקא למה שבטוח כל התינוקות בעולם אוהבים. אפשר לפתח בו בגיל צעיר אהבה לאיכות, לא לקסילופונים צבעוניים.

(במגנינות=במנגינות, כמובן)

האמת היא שאין שום דבר רע בקסילופון… זה אחלה כלי.
אבל כן, זה באמת נשמע זול, וכוורת בלי הטקסטים זה באמת לא כוורת. אבל גם להשמיע לילד כוורת זה עקום, בצורה מסויימת.

אם היה לי עולל קטן לגדל, אני חושב שהיה לי ממש קשה להחליט מה להשמיע לו. כן, החלטה קשה בהחלט.

לגבי ענייןהפוקוס, יש פתרונות קיימים, כמו TweakUI שהוא כלי שנותן מענה וגישה נוחה להגדרות רבות של מערכת ההפעלה.הנה צילום מסך רלוונטי:
http://proreviewer.com/wp-content/uploads/2008/04/tweakui.jpg

והנה ההורדה:
http://download.microsoft.com/download/f/c/a/fca6767b-9ed9-45a6-b352-839afb2a2679/TweakUiPowertoySetup.exe

מה ש-TweakUI מציע זה בסה"כ למנוע לגמרי גניבת פוקוס, בלי קשר להקלדה או עכבר וכו'. הבעיה היא שלפעמים גניבת פוקוס היא חיובית, אם היא לא בדיוק שואבת לך הקלדות לאבדון.