צריך דיילי שואו ישראלי!

נכתב ב-5 במאי 2009, 18:40 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

2

אם למישהו בעולם הטלוויזיה בישראל היה שכל, דודו ארז היה מנחה את הגרסה הישראלית של הדיילי שואו. ובאמת גרסה ישראלית, לא תכנית עם אולפן דומה וסטנדאפיסטים שבאים לתת פאנצ'ים בשקל. באמת "כתבים" ודיונים על אקטואליה, ולצחוק על פוליטיקאים שסותרים דברים שהם אמרו לפני הבחירות (זה 70% מההומור הפוליטי בדיילי שואו, וזה לא מפסיק להצחיק, כי פוליטיקאים הם פתטיים).

ו"עד כאן" עם יעקב כהן ממש לא קרובה לזה, עד כמה שראיתי. אני מודה, לא ראיתי מספיק, אבל היה קשה לפספס את התחושה ה"דאחקתית" שכל התוכנית מועברת בה.

How to encode (almost) any media file for Sony Ericsson G900

נכתב ב-5 במאי 2009, 2:09 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

This is my first English post. Hurray!

So, if you have a Sony Ericsson G900, you probably want to load it with media. Music is easy, but video is harder. It can't natively play AVI/DiVX, which is most of the media you can find online.

Luckily, you can easily convert almost all media types to its native MP4 with MPlayer. Here are the few steps you need to take to be able to convert videos to the G900's MP4 format:

  1. Get MPlayer's Windows binaries here. There are newer builds, but I found that they are still buggy, and this build worked for me. If you find something newer and better – Let me know!
  2. After you do that, open the archive to some folder, say, C:\Program Files\MPlayer, and navigate to that folder. Note that the files will reside in a subfolder called "MPlayer-1.0rc2". Get them into the main MPlayer folder (Enter the MPlayer-1.0rc2 folder, Ctrl-A, Ctrl-X, Backspace, Ctrl-V).
  3. Open a command prompt (Start=>Run=>Type "cmd"=>OK), and then paste this text in the window that opens:
    echo %0\..\mencoder.exe %1 -v -ofps 25 -of lavf -lavfopts format=mp4 -af lavcresample=44100 -vf expand=:::::4/3,scale=320:240,harddup -oac lavc -ovc lavc -lavcopts aglobal=1:vglobal=1:acodec=libfaac:abitrate=128:vcodec=libx264:vbitrate=384:keyint=25 -o "%~dpn1.mp4" > "C:\Program Files\MPlayer\ToG900.bat"

    Note: If you unpacked MPlayer into a different folder, change the path that's marked in red at the end of the line.

  4. Now you have a file called "ToG900" in your MPlayer folder. You can drag and drop video files onto it and their MP4 version will appear in their original location (Note – The conversion takes time! Be patient). You can also choose it when right clicking the video file and choosing Open With. Just browse for it…

Good luck!

(Based upon this that I found here)

קיי

נכתב ב-3 במאי 2009, 16:57 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

1

זוכרים שפעם (תחילת שנות ה-90 ככה) היתה פרסומת בטלוויזיה למכללת קיי, שראו בה מישהו מחפש "קיי" במחשב, ועולות לו כל מיני אפשרויות, כמו האות ה-11 באלפבית הלטיני, דני קיי, ואז הפירוש של מכללת קיי, עם פרטים שונים ומשונים על המכללה?

אז זה היה בעצם דף פירושונים! הפירסומת הזאת הקדימה את זמנה!

כמו שספוק תמיד אומר,

נכתב ב-27 באפריל 2009, 13:37 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

"Live, blog and prosper"

והיום בפינתנו "דברים מוזרים מהאינטרנט"

נכתב ב-27 באפריל 2009, 1:54 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

טלפון סלולרי שהוא גם מכונת גילוח, מאתר DealExtreme.

מתנת היומולדת האולטימטיבית לאיש שיש לו הכל, כולל זיפים.

או משהו.

אם היה לי הרבה כסף שאני לא צריך, הייתי מזמין את זה רק בשביל לראות מה זה לעזאזל ואם ואיך זה עובד.

יש באתר הזה הרבה מוצרים מוזרים, אבל אני חושב שזה מנצח.

אסף רוזנרוט

נכתב ב-26 באפריל 2009, 16:29 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

1

בשנים האחרונות הוא אהב להקרא "אסף רוז", אבל בשבילי הוא תמיד יהיה אסף רוזנרוט – רוזי.

לפני עשור, כשהיינו בתיכון, היינו חברים מאוד טובים. שיחות של שעות לתוך הלילה. מדברים על כלום ועל הכל… אתם יודעים.

הכרתי אותו באולטינט, והוא גם היה שותף להקמתה של "אולטינט החדשה", שלא לומר, הכוח המניע מאחורי הקמתה. לא היה לו חלק גדול בצד הטכני של זה, אבל אני חושב שלולא היוזמה שלו, זה לא היה קורה. האם זה היה טוב או לא טוב ל-FTN הישראלי, אני לא יודע. לנו, שהיינו שם, זה היה טוב. זה גם לא המקום לדון בזה.

אחרי התיכון, כשהתגייסתי, קצת התנתק ביננו הקשר. אסף עשה שנת שירות, קורס טרום-צבאי, ואח"כ התגייס גם כן ליחידה שלי. מדי פעם הייתי רואה אותו בבסיס, אבל לא הרבה – מי שמכיר את הבסיס המדובר יודע כמה הוא גדול, ואנחנו היינו די רחוקים זה מזה.

אסף היה בחור מיוחד. אידיאליסט. בדיעבד, כבר באולטינט היה אפשר לראות את זה (נניח, בזה שהוא דחף להקמתה של "אולטינט החדשה", אבל לא רק), אבל רק אחרי הצבא זה באמת "התפרץ" אצלו. אני זוכר שהוא דיבר איתי אחרי שהוא השתחרר, רצה להקים איזו פלטפורמה מוזיקלית מעניינת ומגניבה. מעולם לא התחברתי לסגנון הפולקי שהוא אהב ויצר (כמוזיקאי), אבל מאוד התחברתי לרעיונות שהוא הציג לי אז, או לכל הפחות חשבתי שזה משהו שצריך להתקיים.

בשנים האחרונות היינו בקשר לעתים רחוקות. בערך פעם בחצי שנה, אסף היה מרים טלפון, והיתה קולחת ביננו שיחה של שעה כאילו השיחה הקודמת היתה רק לפני שבוע. אני לא בנאדם ששומר על קשרים בד"כ, וגם פה אני הייתי הצד הפסיבי, במיוחד בגלל שאסף לא כ"כ אהב את הסלולרי שלו, ועבר דירה כמה פעמים במהלך השנים האלו, אז לא כ"כ היה לי כוח להתקשר ולנסות לתפוס אותו… לא שזו הסיבה העיקרית, כמובן. כמו שאמרתי, אני לא בנאדם שמתאמץ לשמור על קשרים.

היינו מדברים על היוזמות השונות שלו. כמו שאמרתי, הוא היה אידיאליסט, ובניגוד לאידיאליסטים מחורבנים (כמו כותב שורות אלה), הוא גם עשה משהו בקשר לזה. חי את החיים הקהילתיים, האורגניים. ארגן ארועים שישפרו את העולם. הקים עמותה. למרות שאני לא מתחבר לתרבות ההיפית-אורגנית, אני מאוד מתחבר ללנסות להפוך את העולם בכלל, וישראל בפרט, למקום יותר רגוע, נחמד, ידידותי לסביבה, וכמובן, ידידותי לאדם הקטן. לכן תמיד שמחתי לשמוע על מה שהוא עושה ומארגן, ולמרות שלא השתתפתי, שמחתי לעזור כשהייתי יכול (בהקמת האתר, למשל, וביעוץ טכני למשהו שבסוף לא הבשיל).

לפני שבועיים, אסף טייל ליד מצפה רמון, החליק ונהרג. לצערי, שמעתי שמדובר בו רק אחרי ההלוויה, כי לא פרסמו את שמו בתקשורת, אבל כמה ימים אחר כך הלכנו (כל חברי אולטינט שהכירו אותו) ועלינו לקברו. זה היה רגע מוזר – הייתי בהרבה פגישות אולטינט בעבר, בהרכבים שונים ומשונים, ואפילו כבר היתה אחת ש"נערכה" סביב קבר טרי (וגם אז זה היה כואב ובלתי-יאמן כמו עכשיו), אבל מכיוון שאולטינט למעשה לא קיימת כבר יותר משנה לכל הפחות, והרבה יותר באופן מעשי, אני מניח שלא ממש דמיינתי את פגישת אולטינט הבאה. אולי כאיזה מפגש נוסטלגי בעוד אי אלו שנים, אולי בחתונה או אפילו ברית… אבל בטח לא סביב קבר.

עוד דבר שהעניק לארוע המצער הזה טעם מוזר בשבילי היה המרחק הגדול בין כמה שהיינו חברים טובים פעם (בתקופה ההיא, הוא היה אחד האנשים הקרובים אלי ביותר) לקשר הרופף שהתקיים ביננו בזמן האחרון. הרגשתי שחוץ מזה שאני מתאבל על אסף כאדם נהדר, אני מתאבל על חברוּת שבכל מקרה כבר לא היתה חוזרת לעולם.

אבל כך או כך, אסף, אני לעולם לא אשכח אותך.

עולות לי דמעות בעיניים כשאני כותב את זה.

יהי זכרו ברוך.

קאפקייקס!

נכתב ב-30 במרץ 2009, 23:54 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

6

אחרי הרבה עבודה, סוף סוף העלינו (אני ובעלת האתר, שגם עיצבה אותו) את אתר cupcakes.co.il – שהוא בעיקר אתר למכירת הקאפקייקס שלה (טעמתי, הם טעימים! חוץ מזה, תסתכלו בתמונות), וגם הבלוג שלה, שאני מניח שיעסוק בענייני אוכל, עיצוב, אופנה, ו"דברים יפים" כהגדרתה.

אשמח/נשמח לשמוע תגובות והערות. כמובן שאפשר ואף מומלץ להגיב גם שם. :)
כמה תמונות נבחרות:

"החברים של נאור" בערוץ 10

נכתב ב-26 בפברואר 2009, 11:39 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

3

הרבה מילים טובות נכתבו על הסדרה הזאת בכל מני מקומות, שזה לא הומור הסטנד-אפ הניינטיזי שמצפים לו כשחושבים על השם "נאור ציון", ושזה אחד הסיטקומים הישראלים המוצלחים. אני מודה שלא בדקתי בעצמי – אני לא כזה חובב סיטקומים, הם טובים בשבילי רק לצפיה מזדמנת בכל מני שידורים חוזרים בביפ.

בכל אופן, מתוקף היותי בלוגר (!!!!1) שלחו לי מערוץ 10 חולצה של "החברים של נאור". אני חושב שזה ממש מגניב! אז נכון, אני לא אלך איתה לשום מקום, ככל הנראה, מאותה סיבה שאני לא אוהב חולצות עם לוגואים של חברות ספורט או אופנה (כי אני לא שלט פרסומת, וגם, זה מכוער), אבל ממש אהבתי את הרעיון הכללי. אני חושב שאם היו לוקחים את זה צעד קדימה, ומכינים חולצות שהם לא פרסומת בוטה לתכנית כזו או אחרת, ושהן מצחיקות ומגניבות בפני עצמן, אבל גם כן מעלות אסוציאציה למשהו של ערוץ 10, זה היה ממש מגניב. אז אנשים היו יכולים ללכת איתן גם בלי קשר, לא להרגיש כמו פרסומת, ועדיין זה היה תורם לערוץ 10.

אני הייתי מוכן להיות שלט פרסומת אם היה יוצא לי מזה משהו. מכיוון שכסף הוא לא אופציה (אע"פ שאני בהחלט מוכן שישלמו לי בשביל ללכת עם טי שירט עם פרסומת ברחוב), מה שיכול לצאת לי מזה זו חולצה שהיא מגניבה. לא היה לי אכפת ללכת עם חולצה פרסומתית אם היא הייתה חולצה שאני אוהב גם בלי קשר לזה (או אולי, למרות זאת), אם היא הייתה יפה, מצחיקה, שנונה… אתם יודעים.

אני אוהב את ההשקעה הזאת באנשים. לדעתי היא גם מניבה, באופן יחסי, תשואה יותר טובה מפרסום "מסורתי". כמה השקיעו בחולצה ששלחו אלי? לא יודע, אבל בטח לא הרבה, בהשוואה למחיר של הפקת ושידור פרומו. וקיבלו פרסום תמורתה (הפוסט הזה), וזה עוד עם חולצה שאני בכלל לא אוהב! למה זה קרה? כי לחולצות יש כוח מיסטי? לא, כי אתה (או אני, במקרה זה) מרגיש שמשקיעים בך אישית. אודי לוי (היי אודי!) ושאר צוות האינטראקטיב של ערוץ 10 משקיעים, ומקבל בחזרה. הפרסום ה"מסורתי" נהיה כ"כ חונק ומציף שכל דבר שהוא יוצא דופן נהיה בולט מאוד, אפילו אם הוא כביכול "בקטן".

המפרסמים הגדולים במשק צריכים לקחת אצלם שיעור. או קורס.

(למרות שאם הם יעשו את זה ההכנסות של ערוץ 10 מפרסום ירדו, אז אולי זה פחות טוב בשבילם :) )

למה תיקון של טלפון סלולרי זה כ"כ מסובך?

נכתב ב-24 בפברואר 2009, 20:10 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

4

לפני כמה חודשים, כל חברות הסלולר (תקנו אותי אם אני טועה) השיקו "שירות חדש", שהוא בעצם שינוי של אופן פעולת שירותי התיקונים – קודם היית מביא טלפון למרכז שירות, מחכה שעתיים-שלוש ומקבל בחזרה את הטלפון המתוקן. בשיטה החדשה, אתה נותן את הטלפון, מקבל טלפון חלופי (ומחורבן), ותוך שני ימי עסקים אתה מקבל בחזרה את הטלפון המתוקן. הם מציגים את זה כמשהו שחוסך לך זמן – לא צריך לשבת ולחכות שעתיים לטלפון שלך! כמובן שזה בולשיט, כי אם אתה גר/עובד קרוב מספיק למרכז השירות, אתה לא צריך לחכות שם, ואם אתה גר/עובד רחוק מדי, אז לבוא פעמיים לוקח לך יותר זמן מאשר לחכות שם.

הבעיה הגדולה היא שזה מה שקורה גם כשמדובר בתיקונים קטנים – אני הייתי צריך שינקו לי את המסך ויחליפו איזו מדבקה שמכסה את המקשים, שהתחילה להתקלף (סוני-אריקסון G900). בשיטה הישנה, הייתי יוצא משם תוך חצי שעה. עכשיו אני תקוע עד יום שישי עם טלפון מחורבן, שהעבירו לי אליו את אנשי הקשר עם שמות הפוכים (שם המשפחה לפני שם פרטי).

הכי מעצבן אותי שהם מציגים את זה באופן שקרי: ברור שמדובר בצעד שנועד לחסוך להם בהוצאות – יותר קל להחזיק מרכז שירות אחד ארצי מאשר הרבה מרכזים קטנים – אבל הם מציגים את זה כמשהו שחוסך זמן ללקוח, ומשפר את איכות השירות. ממה שאני שומע מאנשים סביבי, אין שיפור באיכות התיקונים – בסה"כ רוב התיקונים בסדר, ויש חלק שהם בעייתיים. בדיוק כמו קודם. אז תגידו שנמאס לכם להשקיע בתיקונים כ"כ הרבה כי זה יקר מדי, סבבה. אבל למה לשקר? כמובן שהתשובה היא שהם לא רוצים להודות שהם לא "אוהבים את הלקוחות שלהם" כמו שהפרסומות מספרות לנו.

הייתי מעדיף ספק תקשורת שמדבר אלי דוגרי ואומר לי את האמת ולא מנסה לצפות את החרא ביהלומים. כי חרא מצופה ביהלומים הוא עדיין חרא.

ובנושא אחר – אם למישהו יש מעיל אופנוענים ישן/משומש/מחורבן שהוא לא צריך, אשמח לקבל אותו. עור אמיתי, חיקוי עור, לא אכפת לי. תודה!

שני דברים פוליטיים

נכתב ב-14 בפברואר 2009, 20:39 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

(עדיין בהשפעת הבחירות, אני מניח)

1. קראתי בויינט ובנענע שעמיר פרץ מתעתד להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. עמיר פרץ, האיש שטיפח במצביעים תקוות חברתיות ואז הלך להיות שר בטחון מחורבן? חבר מפלגת העבודה שיצביע עבורו זה כמו אזרח ישראלי שמצביע לביבי. אה, רגע…

2. אני לא מסכים עם חנן כהן שאומר ש"החלשים, כאשר הם לא שותקים, הם לא נחמדים", ולכן צריך לתמוך בהם אף על פי שהם "לא נחמדים" ואפילו אלימים. אז נכון, אין חוק שדורש מכולם להיות נחמדים (למרות שבהחלט יש חוק שאוסר עליהם להיות אלימים), אבל אני לא חושב שיש תירוץ להתנהגות כזאת. אני לא מדבר על "ההמונים". אני מדבר על אישים בולטים, מנהיגי קהילות, מובילי דעת קהל… אני בהחלט מצפה מהם להיות "נחמדים". לא צריכים להיות לבביים וחייכניים, אבל גם לא מתלהמים ורותחים וצעקניים. אפשר לשדר נחישות ואמינות גם בלי זה (ראו ברק אובמה). להגיד שצריך להצביע למפלגה למרות שחברי הכנסת שלה "לא נחמדים" זה לתת לגיטימציה להתנהגות שלילית אצל המנהיגים שלנו. לא שאני חושב שחד"ש כ"כ גרועים  – יותר מפריע לי, כמו שכבר ציינתי, שיחסי הציבור שלהם מדברים יותר על הפלסטינים מאשר על אזרחי ישראל, באשר הם ערבים או יהודים – אני מדבר באופן כללי.

אם כבר, להיפך. הייתי עלול להצביע למפלגה שקצת יותר רחוקה מהדעות שלי, אם הייתי משוכנע שהח"כים שלה חולקים איתי ערכים אנושיים בסיסיים*, כמו נימוס, אהבת-אדם, אכפתיות, רהיטות, כבוד הדדי, יושר, וכו'. אז נכון שזו קצת רמאות, כי כמו שהמפה הפוליטית נראית בישראל, אנשים כאלה יימצאו בד"כ בשמאל, אבל עדיין.

ובלי קשר, לאנשים שמצבם קשה, המדינה צריכה לעזור בלי קשר לאם הם אלימים או לא נחמדים, ואנשים אלימים צריכים להיות מורחקים מהחברה בלי קשר לאם הם צריכים עזרה או לא. אם העברה תגרום להם להפסיק להיות אלימים, מה טוב. אם לא, שישארו רחוקים ממני. אלימות זה לא סביל, לא קביל, לא מגניב, לא גברי, ולא יעיל. זה פתטי, בהמי ומסוכן.

* כשאני מדבר על ערכים אנושיים בסיסיים אני לא מתכוון לנקודות כמו ההצהרה לכל באי-עולם בדבר זכויות אדם של האו"ם, אני מתכוון להתנהלות כללית של אדם, הדברים שחשובים לו ברמה האישית והבין-אישית הקרובה, ולא לנושאים מדיניים, פוליטיים, כלכליים וכו'. זה כמו שאני יכול להתחבר מצוין עם אנשים בעלי דעות פוליטיות שונות משלי, אבל אני לא אסבול להסתובב עם מישהו בעל דעות פוליטיות דומות לשלי אבל עם יחסי אנוש של פיראט.