אתר לקליפארטים

נכתב ב-24 במאי 2009, 12:59 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

3

אם בניתם אתר, מסמך או מצגת ונזקקתם לציורים, יתכן שסתם העתקתם את הדבר הראשון שיצא מגוגל תמונות, או שכמוני, אתם מודאגים מזכויות יוצרים, אז נאלצתם להגיע לעמוד מיליון בחיפוש, ולבדוק טוב טוב כל ציור מתאים (כשעל רובם בכלל לא מצוין תחת איזה רישיון הם מופצים).

אתמול מצאתי את Clker – אתר לציורים ברשות הציבור. מה הכוונה ב"ברשות הציבור"? זה התרגום ל-"public domain" ("נחלת הכלל" זה תרגום יפה יותר אבל "אתר לציורים בנחלת הכלל" נשמע מוזר). :) אני לא עורך-דין אז אל תסתמכו על הפסקה הזאת, אבל למיטב ידיעתי זה אומר, בעצם, שיוצריהם ויתרו על הזכויות שלהם ביצירה. כל אחד יכול לעשות עם זה מה שהוא רוצה, לשימוש מסחרי, פרטי, ומה לא. אפשר גם לשנות את היצירה בלי הגבלה. וכמובן, על היצירה שתיצרו על בסיס המקור, הזכויות יהיו שלכם (בניגוד למגבלות ש-Creative Commons יכול להציב לכם) (ושוב, אני לא עורך-דין).

בקיצור, יש שם דברים ממש יפים, ובחינם. אני ממליץ. יש להם גם פלאגין לוורדפרס שמאפשר להכניס קליפארטים ישר לפוסט (לא ניסיתי).

יש אפילו אחד שרלוונטי לאזור שלנו.

איזה כיף שיש ברשת דברים מגניבים.

הלחם תלת-בסיסי

נכתב ב-15 במאי 2009, 9:59 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

2

מֶחְתָל: מחטף שהתרחש במחדל. על ידי חתול.

נניח, שהחתול גונב לך את האוכל מהשולחן כשאתה לא מסתכל, או משהו.

כפתורים מעצבנים בעכבר

נכתב ב-14 במאי 2009, 9:37 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

5

לאחרונה רכשתי עכבר אלחוטי חדש (לייזר, 2.4GHz של סילבר ליין, טווח 10 מטר (בדקתי), ב-80 ₪ בשופרסל), שהבעיה העיקרית שלי איתו היא שיש לו יותר מדי כפתורים. הכפתורים הרביעי והחמישי שיש בצד שמאל שלו כל הזמן נלחצים לי ומחרפנים אותי – מעבירים לי שיר או סרט בנגן המדיה, עוברים לי קדימה ואחורה בדפדפן… כבר שקלתי לקחת מברג ולעקור אותם, אבל החלטתי לחפש פתרון תוכנתי קודם. ומצאתי אותו: X-Mouse Button Control הוא ישום קטן שיושב ב-tray ומאפשר לך לשנות את ההתנהגות של כל כפתורי העכבר, ובצורה הרבה יותר גמשה מ-SetPoint של לוג'יטק או הדבר המקביל של מיקרוסופט (לא זוכר את שמו). בנוסף, הוא גם דורש פחות משאבים. כל מה שהייתי צריך לעשות זה להתקין אותו, להפעיל אותו (אין צורך בריסטרט, כמובן!) ולקבוע את כפתורים 4 ו-5 כ-"Disabled". בנוסף, אם אני ממש רוצה להשתמש בהם בישום מסוים, אני יכול לקבוע פרופילים מיוחדים לכל ישום, שבהם, למשל, הם ישמשו בשביל העתקה, הדבקה, Undo, ועוד מיליון דברים…

חתולול שהכנתי

נכתב ב-5 במאי 2009, 21:29 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

3

LOLcat by eesh (eesh.net) based on image by splityarn CC-by-nc-sa (http://www.flickr.com/photos/splityarn/2766294821/)

LOLcat by eesh based on image by splityarn on Flickr (CC-by-nc-sa)

בלחיצה על התמונה אפשר להגיע לדף שלה ב-icanhazcheezburger ולהצביע עבורה שם.

התמונה המקורית: http://www.flickr.com/photos/splityarn/2766294821/

צריך דיילי שואו ישראלי!

נכתב ב-5 במאי 2009, 18:40 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

2

אם למישהו בעולם הטלוויזיה בישראל היה שכל, דודו ארז היה מנחה את הגרסה הישראלית של הדיילי שואו. ובאמת גרסה ישראלית, לא תכנית עם אולפן דומה וסטנדאפיסטים שבאים לתת פאנצ'ים בשקל. באמת "כתבים" ודיונים על אקטואליה, ולצחוק על פוליטיקאים שסותרים דברים שהם אמרו לפני הבחירות (זה 70% מההומור הפוליטי בדיילי שואו, וזה לא מפסיק להצחיק, כי פוליטיקאים הם פתטיים).

ו"עד כאן" עם יעקב כהן ממש לא קרובה לזה, עד כמה שראיתי. אני מודה, לא ראיתי מספיק, אבל היה קשה לפספס את התחושה ה"דאחקתית" שכל התוכנית מועברת בה.

How to encode (almost) any media file for Sony Ericsson G900

נכתב ב-5 במאי 2009, 2:09 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

This is my first English post. Hurray!

So, if you have a Sony Ericsson G900, you probably want to load it with media. Music is easy, but video is harder. It can't natively play AVI/DiVX, which is most of the media you can find online.

Luckily, you can easily convert almost all media types to its native MP4 with MPlayer. Here are the few steps you need to take to be able to convert videos to the G900's MP4 format:

  1. Get MPlayer's Windows binaries here. There are newer builds, but I found that they are still buggy, and this build worked for me. If you find something newer and better – Let me know!
  2. After you do that, open the archive to some folder, say, C:\Program Files\MPlayer, and navigate to that folder. Note that the files will reside in a subfolder called "MPlayer-1.0rc2". Get them into the main MPlayer folder (Enter the MPlayer-1.0rc2 folder, Ctrl-A, Ctrl-X, Backspace, Ctrl-V).
  3. Open a command prompt (Start=>Run=>Type "cmd"=>OK), and then paste this text in the window that opens:
    echo %0\..\mencoder.exe %1 -v -ofps 25 -of lavf -lavfopts format=mp4 -af lavcresample=44100 -vf expand=:::::4/3,scale=320:240,harddup -oac lavc -ovc lavc -lavcopts aglobal=1:vglobal=1:acodec=libfaac:abitrate=128:vcodec=libx264:vbitrate=384:keyint=25 -o "%~dpn1.mp4" > "C:\Program Files\MPlayer\ToG900.bat"

    Note: If you unpacked MPlayer into a different folder, change the path that's marked in red at the end of the line.

  4. Now you have a file called "ToG900" in your MPlayer folder. You can drag and drop video files onto it and their MP4 version will appear in their original location (Note – The conversion takes time! Be patient). You can also choose it when right clicking the video file and choosing Open With. Just browse for it…

Good luck!

(Based upon this that I found here)

קיי

נכתב ב-3 במאי 2009, 16:57 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

1

זוכרים שפעם (תחילת שנות ה-90 ככה) היתה פרסומת בטלוויזיה למכללת קיי, שראו בה מישהו מחפש "קיי" במחשב, ועולות לו כל מיני אפשרויות, כמו האות ה-11 באלפבית הלטיני, דני קיי, ואז הפירוש של מכללת קיי, עם פרטים שונים ומשונים על המכללה?

אז זה היה בעצם דף פירושונים! הפירסומת הזאת הקדימה את זמנה!