פרדוקסוטאור

נכתב ב-28 בינואר 2007, 2:51 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

3

דימיטרי מרטין, סטנאפיסט מאוד מיוחד, עשה לפני כמה זמן מופע בערוץ קומדי סנטרל, שקטע ממנו היה סרט באנימציה גרועה, על מיתו-זואולוגיה – חקר של חיות שלא קיימות.

הנה הקטע הרלוונטי. ה"חיה" הזו מופיע ב-1:30 דקות לפני סוף הסרט. בכל מקרה, הוא מציג שם יצור בשם "פרדוקסוטאור", שלא מתקיים אם מאמינים בו:

Paradoxotaur

אח"כ הוא מציג כמה צורות אפשריות שחשבו שיכולות להיות ליצור הזה, ואז באה התמונה הזו:

Paradoxotaur girls

וזה כ"כ נכון! באמת אין בחורות כאלו! בגדול ובגסות, אפשר לציין חמישה פרמטרים: יפה, חכמה, מעניינת, שפויה, ופנויה. כולם פרמטרים שאפשר (פחות או יותר) לקרב לכן או לא, או לפחות ל"מספיק" או "לא מספיק". אצל הרוב המוחלט של הבחורות, לא יהיו יותר משלושה מהם בבת אחת. בחורות יפות, חכמות ומעניינות, כמעט תמיד הן מטורפות, או שכבר יש להן חבר. בחורה יפה וחכמה שהיא גם פנויה, או שתהיה מטורפת, או שתהיה משעממת כמו דיקט עם ציצי. בדרך כלל אתה לא נשאר לגלות שהיא שניהם, אחרי שגילית אחד. בחורה שהיא שפויה, חכמה, ומעניינת, או שהיא מכוערת, או שיש לה חבר.

פעם ביובל מגיעה מישהי שהיא גם יפה, גם חכמה, גם מעניינת, גם לא סובלת משום תסביך נחיתות/עליונות ויציבה נפשית, ושגם באורח פלא אף בחור לא תפס אותה קודם… ואותה צריך לשמור לעד, או לפחות עד שאתה מגלה שטעית, והיא פשוט מחביאה את הטירוף טוב מספיק.

עדכון: יוטוב הורידו את הסרט, עדכנתי לגוגל וידאו.

עדכון נוסף: שמתי לינק אחר לגוגל וידאו, הם הורידו את הישן.

עדכון נוסף נוסף: שוב הורידו, שמתי לינק חדש.

מחשבות מן העבר

נכתב ב-26 בינואר 2007, 14:46 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

הנה משהו שכתבתי אי שם בתחילת 2004, ואני עדיין מאוד מסכים איתו. זה על נקודות מבט שונות, על רגשות, על היגיון… זה בא בתגובה לשאלה של ידידה שלי על משהו אחר שכתבתי.

—-

במהלך חיי והמפגשים שלי עם אנשים ועם אנשים שנמצאים בקונפליקט עם אנשים אחרים, יצא לי לשים לב שהמון פעמים אנשים לא נותנים את דעתם בכלל לאיך שהאחר רואה את המצב, מה שמחריף את הוויכוח. אם את מנסה לשכנע אותי במשהו ולא מנסה לראות את זה דרך העיניים שלי, אז קודם כל, מה שאני מסביר לך על דעתי (המנוגדת לשלך, בדוגמא פשטנית זו) יישמע כמו שטויות, ובנוסף, מה שאת אומרת לי לא יתקבל אצלי בכלל כי זה יישמע לי כמו שטויות ולא יתאים לתמונת המציאות שלי.

מזל שיצאתי אידיוט!

נכתב ב-26 בינואר 2007, 14:17 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

שלשום, ראיתי קטעים מהנאום חוצב הלהבות של הנשיא קצב, שבו הוא מפזר כל מני פיסות-מידע ועובדות שמאששות את טענתו שהוא לא אשם, שנטפלים אליו וכו'. אני אמנם לא בקיא בפרטי הפרשה, אבל היה לי ברור שיש שם הרבה שקרים. בעצם, לא ברור, אבל.. סביר. כי בדרך כלל, לא היו נטפלים ככה לנשיא המדינה, שנוהגים בו בכפפות של משי, לרוב (גם התקשורת וגם הממסד). ואז התעצבנתי, כי היה לי ברור לחלוטין שאף אחד לא "ירים את הכפפה" ויפרק את נאום הנשיא לנקודות ויראה איפה הוא שיקר, כי לאף אחד לא אכפת. הוא גם אמר שהוא מבטיח שלא יירשם בספרי ההסטוריה שנשיא של מדינת ישראל הורשע בפלילים. אם וכאשר זה יקרה, אני מאוד אשמח אם מישהו יקרין שוב את הקטע הזה, רק כדי שפוליטיקאים בארץ יבינו שמישהו כן מקשיב למה שהם אומרים ולשקרים שהם מפזרים, ודורש מהם תשובות כשזה לא מתקיים.

בכל מקרה, לענייננו: יצאתי אידיוט! ולמה? כי בסוף, כן פירקו את הנאום והצביעו על כל השקרים והאי-דיוקים שבו, ולא רק במקום אחד! וויינט עשו את זה (באופן חלקי) בשתי כתבות, והכי טוב, חדשות ערוץ 2, החדשות הכי נצפות בארץ,  הקדישו לזה חלק נאה מהמהדורה של אתמול!

אז כן, יצאתי אידיוט, ואני חושב שאני יודע למה, בדיעבד: הוא תקף את ערוץ 2, וחברות תקשורת עצומות ועשירות הן יצור נקמן, לעתים. אני תוהה מה היה קורה אם הוא לא היה תוקף אותם, אולי שתי הכתובת האלו בוויינט היו כל מה שהוא היה מקבל. הייתי רוצה לחשוב שלא.

מקור שם הבלוג

נכתב ב-24 בינואר 2007, 16:22 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

השם הוא ציטוט מתוך הסדרה הגאונית I am Weasel. להלן הקטע המדובר:

למה זה מצחיק? כי וויזל ("הסמור") הוא תמיד רהוט וחכם, ואומר It are במקום It is רק כי הוא עונה לבבון.

(אני גם אחראי על אחד השמות בעברית ועל תעתוקי ה-IPA בערך בוויקיפדיה. התרומה הקטנה שלי לתרבות האנושית)

מעצבנוס

נכתב ב-24 בינואר 2007, 13:37 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

בשבועות האחרונים אני נחשף ליותר ויותר מקרים של שימוש בסיומת "-וס" בעברית, כמו: חתיכוס, נהגוס, והיום גם חברימוס יקרימוס אצל "באה לבקר" שבדרך כלל כותבת ברמה גבוהה.

זה מעצבן אותי. מאוד. זה אחד הדברים הכי מאולצים ופלצניים ששמעתי (/קראתי) מזה זמן רב. זה מעצבן אפילו יותר מלהגיד מכנס, משקף ותחתון במקום מכנסיים, משקפיים ותחתונים.

אני לא מתנגד למילים חדשות ובדיחות מילוליות (רוב החברים שלי היו מתים שאני אתנגד קצת יותר…), אבל יש דברים שהם פשוט מגעילים. זה אחד מהם.

תובנה

נכתב ב-17 בינואר 2007, 16:05 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

0

גבר כמעט אף פעם לא ישים לב למכנסיים שבחורה לובשת. למעשה, הוא בכלל לא ישים לב שהיא לובשת מכנסיים – הוא יבחין בזה על דרך השלילה, כי אם היא לא היתה לובשת מכנסיים, הוא בטוח היה שם לב.

בחולצה זה קצת מסתבך, כי יש את עניין המחשוף והכל…