גמר "היפה והחנון"

נכתב ב-28 באוקטובר 2008, 22:29 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

4

הייתי במפגש בלוגרים עם הפיינליסטים בערוץ 10 (כן, אני), והיה מגניב. בהמשך אעלה תמונות משם, אבל בינתיים, אני רוצה לספר כמה דברים:

  1. העברית של רוקסן הרבה יותר טובה כיום, וכמו שהיא הסבירה, העברית שלה היתה גרועה כי הצילומים התרחשו בערך חודש אחרי שהיא חזרה מכמה שנים בחו"ל. כשעברית היא לא שפת אמך, זה קשה…
  2. גאל הרשימה אותי בכך שהיא סיפרה שהמשימה של הראיון (בה היא בקושי הצליחה לקרוא מהפרומטר) גרמה לה להבין שזה לא תקין שהיא כ"כ הרבה שנים בארץ ולא קוראת טוב, והיא לוקחת את עצמה בידיים ומתחילה ללמוד. זה באמת יפה, לצערי הרבה אנשים שנתקלים בקושי מסוג זה מתבצרים בעמדה של "אני לא צריך את זה" במקום לשפר את עצמם.
  3. היה נחמד לראות שהם באמת לא נהיו "סטארים" והם עדיין סבבה. מצד שני, אחרי הגמר יהיה מותר להם להשתתף בהפקות אחרות, פרסומות, וכו', אז אולי זה ישתנה. יהיה מעניין.

אל תשכחו:
הגמר במוצ"ש ב-9 בערב. במפגש אמרו שזה יהיה משהו מרהיב במיוחד, גם ביחס לתכניות ריאליטי אחרות. אני לוקח את זה בערבון מוגבל, אבל מעניין זה בכל מקרה יהיה.

וכמובן, צפו בסרטונים והצביעו! משימת הגמר "היפה והכדורגלן". הכי אהבתי את של נמרוד ורוקסן, אבל זה לא חוכמה כי הם גם ה"פייבוריטים" שלי. מה יותר "שינוי גדול" מלהפוך להיות זוג? עם כל הכבוד (ובאמת יש כבוד) לתאוות הלימודים של גאל. אגב, יש לציין שאחרי 4 חודשים הם נפרדו. אבל עדיין.

הבחירות הקרבות

נכתב ב-27 באוקטובר 2008, 12:49 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

8

אני כנראה אצביע לבני. ולמה?

אם נניח שיש 3 מתחרים אמיתיים (ברק, ביבי ולבני), אז בעצם יש לנו שני ראשי ממשלה כושלים מהעבר, ואחת שעוד לא נכשלה ונחשבת כוכבת. אז אני חושב, למה להצביע לשניים שכבר נכשלו (וביבי אפילו יותר מברק), אם אפשר לתת הזדמנות למישהי חדשה? אז נכון, היא עומדת בראש מפלגה מסריחה, שאין לה ממש אידאולוגיה מעבר ל"אנחנו לא הליכוד ולא העבודה", אבל תכל'ס, כמעט לכל חברי הכנסת שלנו אין אידאולוגיה מעבר ל"אני אדאג לאינטרס של הבוחרים שלי, ורק שלהם". ומה, אני אצביע מרצ? הירוקים? עלה ירוק? לצערי הם חסרי משמעות. בכלל, שני האחרונים צריכים להתאחד עם מרצ למפלגה אחת שאולי תצליח לקבל עוד 2 מנדטים. לוותר על הדעות היותר קיצוניות שלהם ואולי להצליח לעשות איזה שינוי חברתי/סביבתי קטן.

בכל מקרה, בניגוד לבחירות הלא-ישירות הקודמות בהן הצבעתי, הפעם אני רוצה להצביע לפי ראש הממשלה, ולא לפי הכנסת. וזה אומר להכניס "קדימה" לקלפי בידיים רועדות.

והגמלאים? אני חושב שכל מי שהצביע להם אוכל את עצמו. חבורה של עסקנים פוליטיים בלי אג'נדה חוץ מהתחת של עצמם.

מה דעתכם?

והערה: מי שעונה עם טיעונים למה מועמד מסוים הוא טוב או לא טוב, חייב לתת גם טיעון של הצד השני. ז"א, אם אתם מציינים שביבי טוב כי הוא הציל את הכלכלה לדעתכם, אתם חייבים להזכיר גם השפעה שלילית שלו כרה"מ, וההיפך. זה יהפוך כל דיון שיהיה לבאמת מעניין ולא סתם חירבון של ססמאות לעוסות.

שירות מעניין של גוגל

נכתב ב-26 באוקטובר 2008, 17:17 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

2

והוא אפילו קצת רלוונטי לישראלים: "מה הם אמרו", כאשר הם=פוליטיקאים. הנה חיפוש ציטוטים של ציפי לבני וביבי נתניהו, בנושאים חשובים. חבל שזה רק באנגלית.

אגב ישראלים, חזרתי מיפן. לפני כמעט שבועיים. יש לי כ"כ הרבה לכתוב על הטיול, שאני לא מצליח להחליט ממה להתחיל, ולכן לא כותב.