וירוסים באימיול – לתשומת לבכם!

נכתב ב-4 בפברואר 2007, 20:58 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

1

טוב, אני מקווה שלאף אחד זה לא חדש שיש וירוסים ברשתות שיתוף הקבצים השונות, ואפילו שחלק מתוכנות השיתוף כוללות וירוסים בעצמן. אני לא אגיד מי מסוכנת, אבל אני אגיד מי כן טובה אמינה: eMule לרשת eDonkey2000 (שרובכם כנראה פשוט מכירים בשם "אימיול" וזהו) ו-µTorrent כלקוח BitTorrent.

בכל מקרה, לא באתי להמליץ על תוכנות שיתוף קבצים (שאגב, יש לזה הרבה שימושים חוקיים למהדרין, ואם לתעשיית המוזיקה, הקולנוע והטלוויזיה היה שכל הם היו ממנפים את זה כך שלא רק שאנשים היו משלמים להם על להוריד יצירות מהאינטרנט, הם גם היו עושים את זה על חשבון רוחב הפס של עצמם במקום שזה יעלה לחברות כסף, אבל הם מפגרים).
מה שבאתי לציין זה שיש וירוס קצת מתוחכם באימיול. אני לא יודע איזה וירוס זה, או מה הוא יעשה למחשב שלכם, אבל אני יודע שהוא נוקט בטקטיקה מעניינת (ומסוכנת). נניח שאתם מחפשים משהו, כל דבר. אני חיפשתי את הצירוף "ein sikui sheze kayam", כי אין סיכוי שקיים קובץ עם שם כזה (דההה). זה מה שקיבלתי (לחצו כדי לראות את החלון המלא):

eMule virus results (cropped)

מה יש שם בעצם? איזה לקוח ויראלי כלשהו ברשת האימיול, שמגיב לכל שאילתת חיפוש, ואומר לך "יש לי בדיוק את מה שאתה צריך!" ומציע לך את הרעל שלו. לא ניסיתי להוריד את האיכסות האלה, מי שמשועמם יותר ממני מוזמן.

בכל מקרה, היזהרו. ובאופן כללי, לא מורידים קבצי הרצה מרשתות שיתוף קבצים, אלא אם יודעים בדיוק מאיפה בא הלינק (נניח, הלינק להורדה של אופן-אופיס מביטטורנט, כשהלינק בא מהאתר שלהם). זה על משקל "אל תכניס את זה לפה, אתה לא יודע איפה זה היה".

הורדה נעימה!

תגובות (1)

דווקא utorrent לא נחשבת לאמינה, בגלל שהמחבר שלה עושה עסקאות עם חברת MPAA (שכידוע היא קצת דומה ל RIAA ) . מי יודע מה הוא הכניס לתוך הקוד שלו. אפשר לראות שמשהו קרה גם לפי גודל הקובץ שגדל בערך פי 2 מהרגע שבו התבצעה העסקה. בקיצור תקראו על זה ותיזהרו.