קניות באינטרנט

נכתב ב-12 במאי 2010, 11:15 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

1

רמי לוי נכנס לתחום קניות המצרכים באינטרנט.

החצי השני של הכתבה הוא ראיון עם עדי דברת מ-TheMarker, ובסוף הראיון איתה היא מציינת שהרשתות הגדולות לא כ"כ רוצות שאנשים יקנו ברשת, כי (הציטוטים אינם מדויקים) לטענתה "התפעול יקר להם" כי צריך "לנהל אלפי מק"טים" ו"להתקשר ללקוח אם חסר מוצר". אני לא קונה את זה.

אני חושב שהם יודעים שמי שקונה באינטרנט יקנה מה שהוא צריך, בעוד שמי שבא לסופר ועובר ליד המאפייה ומריח את הבורקס עלול להתפתות ולקנות.

הפתרון שלי, אגב, אם הייתי במקומם, הוא לפרסם בצד כל דף מוצר את המוצרים ה"מפתים" שלא באמת צריך, כמו מאפים, גלידה וכו', וגם לתת במתנה עם משלוחים גדולים כל מני טעימות, בדומה לדוכני הטעיות שיש בסופר עצמו. הבעיה האמיתית היא לא במכירה באינטרנט, היא בגישת ה"מה שהיה הוא שיהיה" של חברות גדולות, זקנות וכבדות כמו רשתות השיווק (אותה גישה מנעה מחברות המדיה לאמץ את ה-MP3ים בתחילת דרכם, ולהרגיל דור שלם לגנוב מוזיקה, דבר שהם עכשיו נלחמות בו).

טוב שיש אנשים כמו רמי לוי שמערבבים את השוק מדי פעם. אני לא תמיד מסכים עם מה שהוא עושה, אבל לפחות הוא מכניס תחרות אמיתית לשוק האוליגופולי (או אפילו בילבולופולי) שלנו, שבשאר הזמן מנסה לשכנע אותנו שהשוואת מחירים בין שני סניפים במודיעין זו תחרות.

תגובות (1)

[…] • למה רשתות השיווק מעדיפות שאנשים לא יקנו אצלן דרך האינטרנט? לירון נוימן מפרשן ב”Yes, it are!”: “אני חושב שהם יודעים שמי שקונה באינטרנט יקנה מה שהוא צריך, בעוד שמי שבא לסופר ועובר ליד המאפייה ומריח את הבורקס עלול להתפתות ולקנות”. קליק >> […]